Podsumowanie pierwszej podróży po Australii

Przyszedł czas na krótkie podsumowanie naszej pierwszej podróży po Australii. Zrobiliśmy kulawe koło, zaczęliśmy bowiem i skończyliśmy w Stanthorpe, co zdeterminowane było przede wszystkim możliwością pracy w tym rejonie.

IMG_6379


IMG_20170718_125220

Po 7 tygodniach pracy na farmie, 16. grudnia, głodni wrażeń, wyruszyliśmy w wyczekiwaną podróż. Nasza trasa wiodła początkowo przez wschodnie wybrzeże, później kontynuowaliśmy w klimacie pustynnej, czerwonej ziemi, aż dojechaliśmy na południe i wróciliśmy do cywilizacji. Po drodze udało nam się zdobyć najwyższy szczyt Australii (taki trochę pagórek, no ale zawsze :D), popływać na Wielkiej Rafie Koralowej, nocować na statku pod gwiazdami, jeździć autem po wyspie piaskowej, spać wśród kangurów, popływać na desce surfingowej czy przejechać pustynię w poszukiwaniu skałki. Najdłużej w jednym miejscu usiedzieliśmy w Brisbane, gdzie ugościli nas poznani w Australii znajomi oraz w Melbourne, gdzie próbowaliśmy znaleźć pracę i zrobić zawrotną karierę zmywacza garów (brak doświadczenia zniweczył nasze plany).

IMG_4753


IMG_4404


IMG_4496

Podróż ta zajęła nam dwa miesiące i przejechaliśmy łącznie ponad 13 000 km (w rekordowym dniu usiedzieliśmy za kółkiem 1150 km). Jako, że po zakupie auta przerobiliśmy je na mieszkanko, zdecydowaną większość nocy (ponad 40) spędziliśmy we własnym m3. Może nie było to bardzo komfortowe, ale za to ekonomiczne i klimatyczne 🙂

trasa
Przybliżona trasa naszej podróży

To jeszcze nie koniec naszej przygody w Australii, przed nami podróż wzdłuż zachodniego wybrzeża, gdzie wybieramy się pod koniec października.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s